Jak dobrze dbać o zasłony welurowe?

Welur to artykuł o dużym wykorzystaniu oraz wielu plusach. Klienci uznają welur za dość niską cenę oraz oryginalny wygląd. Projektanci oraz krawcy lubią go za możliwość tworzenia modnych, jednak także wytrzymałych rzeczy. Welur to artykuł (dzianina czy tkanina) wchodzący w skład grupy mających okrywę włosową (włókienną). Jego generalnie przyjętą nazwą jest plusz. Charakteryzuje się grubymi kosmkami znajdującymi się z przodu, tworzącymi harmonijną delikatną przestrzeń, jednak również druga strona weluru jest dosyć delikatna oraz gładka.

Wykorzystanie weluru

Welur jest stosowany na pokrycia mebli, do szycia ubrań oraz zasłon. Jest miły w dotyku oraz wygodny w użyciu. Niezwykle znane ubrania z artykułu welurowego to dresy dla dorosłych oraz dzieci. W propozycji sklepów z odzieżą dla najmniejszych znajdują się m.in. sweterki, śpiochy oraz czapeczki. Ubrania z weluru charakteryzują się przede wszystkim dużym komfortem używania i dobrym wyglądem.

Zasłony z weluru

Welur – materiał w przeszłości dedykowany dla rodów szlacheckich oraz stosowany w produkcji zasłon już od średniowiecza jest popularny, a obecnie jest znowu chętnie stosowany w projektach wnętrzarskich. Pośród produktów pluszowych wyróżnia się elastycznością oraz lekkim połyskiem więc doskonale sprawdza się jako dzianina ozdobnych zasłon. Układa się w piękne oraz miękkie plisy. Jest dzianiną grubszą, jednak nie sztywną. Tworzy charakter przytulny z lekką nutą elitarności. W przeszłości Nie tylko firanki -zasłony welurowe mogły być kojarzone często ze stylami art deco lub glamour teraz pojawiają się także w projektach niezwykle minimalistycznych oraz eklektycznych.

Do jakich pomieszczeń pasuje welur lub aksamit?

Pomimo iż artykuły te kojarzą się przede wszystkim z pełnym przepychu oraz blasku stylem glamour lub klimatycznymi pomieszczeniami wyposażonymi w stylu retro, dobrze dopasowane plusze sprawdzą się również w pozostałych kompozycjach. Aksamit oraz welur właściwie prezentuje się w surowych, przemysłowych pomieszczeniach, wprowadzając do nich trochę ciepła oraz przytulności.

Zasłony welurowe – czemu są tak lubiane?


Wielu osobom zasłony welurowe kojarzą się z grubymi, ciężkimi produktami, jakie efektownie ozdabiają wnękę okienną. Takie duże zasłony prezentują się bardzo elegancko, jednak nie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, ponieważ własną obecnością mogą przytłaczać małe, minimalistyczne pomieszczenia. Zamiast zupełnie z nich rezygnować, możesz postawić na opcjonalne wyjście, jakim są zasłony z weluru. Są w rozmaitych grubościach dzianin, także w wersji delikatniejszej o nieco prześwitującej strukturze.