Gdzie powiesić zasłony welurowe?

Ludzkie oko ma wielkie możliwości przystosowawcze jeżeli chodzi o światło słoneczne lub światło syntetyczne. Natomiast kiedy takie światło jest nadmierne, to męczą się zarówno oczy, jak i umysł. Do tego promienie Słońca mogą być po prostu irytujące (np. gdy spadają na wykorzystywane w pomieszczeniach ekrany). Więc także, by powiększyć komfort i ograniczyć kłopot ze światłem kontrastowym czy nieregularnym, dobrym wyjściem staje się zakup zasłon.

Doskonała ozdoba do pomieszczeń w stylu glamour

Zasłony welurowe dobrze sprawdzą się m.in. w pomieszczeniach w stylu glamour. Modele w odcieniu szmaragdowej zieleni, różu czy szarości dobrze zaakcentują elegancki styl pomieszczenia. Będą elegancko prezentować się w połączeniu z błyszczącymi meblami oraz kryształowymi dodatkami. Takie modele to dobra ozdoba do sypialni wyposażonej w tej estetyce.

Gustowne zasłony welurowe – wyrazista oraz praktyczna ozdoba

Pomysł zastosowania właśnie zasłon welurowych nie pojawił się tu losowo. Zasłony welurowe poprzez lata zdobyły całe masy fanów, o czym z pewnością w znacznej mierze zdecydował ich doskonały styl. Trendy dotyczące wyglądu pomieszczeń zmieniają się z sezonu na sezon, natomiast welurowe zasłony w dalszym czasie widziane są niezmiennie w naszych domach oraz mieszkaniach. Zasłony welurowe, poprzez wzgląd na fakt, że przeważnie zrobione są z dosyć grubych dzianin, będą stanowiły element charakteryzujący się, w rezultacie dodając całemu miejscu doskonały, jednak nienachalny ton.

Zasłony welurowe – gdzie można je zawiesić

Chciałoby się stwierdzić, iż wszędzie, jednak z tej listy należy skreślić kuchnię. Gruba oraz łatwo wchłaniająca zapachy dzianina welurowa nie sprawdzi się w kuchni. Jednak dobrze zaprezentuje się w salonie, sypialni, gabinecie. Można mieć wątpliwości w wypadku pokoju dziecięcego, ponieważ zasłony welurowe odpowiednio prezentują się, kiedy są długie do posadzki, czego do pokoi dziecięcych właściwie się nie zaleca. Tutaj natomiast można poszukiwać konsensusu, nabywając zamiast zasłon, welurowe rolety rzymskie.

Jakie są rodzaje dzianin aksamitnych?


Ze względu na dobór nici użytych do tworzenia runa weluru, rozpoznać można parę rodzajów tej dzianiny. Klasycznie robione oraz używane są aksamity naturalne, więc z nićmi bawełnianymi (aksamit bawełniany), jedwabnymi (aksamit jedwabny) lub wełnianymi (aksamit wełniany). Dobrze nadają się one do tapicerowania mebli wypoczynkowych lub jako dzianina do zrobienia zasłon. Obecnie do produkcji aksamitu wykorzystuje się także materiały syntetyczne.